„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, o to, ażeby bardziej był, a nie tylko więcej miał, aby umiał być nie tylko z drugimi, ale i dla drugich.” Jan Paweł II

18 grudnia 2019 13:31 | Aktualności

XII Gminny Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica.

17 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Stanisława Sudoła  w Wiązownicy odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom XII Gminnego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową.

Na konkurs  wpłynęło  67 szopek ze wszystkich szkół Gminy Wiązownica.

W jury konkursu zasiedli nauczyciele- przedstawiciele  poszczególnych szkół, którzy wybrali najciekawsze prace i przyznali wykonawcom nagrody w dwóch kategoriach wiekowych. Szopki, które dostarczono na konkurs, zachwycały pomysłowością, starannością wykonania i doborem materiałów użytych do ich wykonania. Autorzy, wykonując te małe dzieła sztuki,  włożyli  dużo pracy i serca. Wszystkie elementy  szopek wykonane zostały własnoręcznie. Uczestnicy wraz z rodzinami z ogromnym zaangażowaniem tworzyli prace konkursowe. Wszystkich zachwycały szopki z makaronu, kory, mchu, papieru, bibuły, filcu i drewna oraz innych materiałów.

Nagrody przyznane wykonawcom najciekawszych szopek ufundował Wójt Gminy Wiązownica – Marian Jerzy Ryznar. Wręczenia nagród dokonały Panie: Małgorzata Karakuła – sekretarz gminy i Agnieszka Kukułka -dyrektor Szkoły Podstawowej im. Księdza Stanisława Sudoła w Wiązownicy. Za organizację konkursu odpowiedzialna była pani Lucyna Kajder.

Nagrodzeni zostali:

W kategorii klas I – III